} O mnie

.

.

.

.

Urodzony 1 stycznia 1983 roku, w którym po wyprodukowaniu 521 311 sztuk zakończono produkcję polskiego samochodu Syrena. Nie posiadam fachowej edukacji fotograficznej. Jestem samoukiem. Wiadomości pobieram z podręczników oraz własnych praktyk oraz od osób, które znają temat lepiej niż ja. Dzięki fotografii poznałem wiele interesujących miejsc wokół mojego miejsca zamieszkania i nie tylko, o których istnieniu wcześniej nie wiedziałem. A przede wszystkim poznałem wiele wspaniałych ludzi, z których wielu jest moimi przyjaciółmi i można na nich liczyć. Wspólnie wybieramy się na plenery, warsztaty, prezentacje fotograficzne.

.

.

 

Wolne chwile spędzam fotografując wszystko to, co mnie otacza. Podczas chodzenia z aparatem poznaję fotografowaną przeze mnie przyrodę. Przemierzyłem z aparatem niezliczone kilometry po górach, lasach, łąkach i mokradłach. Podczas tych wycieczek doświadczam powiewu wiatru sypiącego piaskiem w oczy, pajęczyn na twarzy przyklejających się podczas przechodzenia między drzewami, podnoszącego się poziomu wody na podmokłej łące i kurzu na skórze po całodniowym wypadzie. Tematem zdjęć są krajobrazy, życie zwierząt oraz detale przyrodnicze. Jestem pod wrażeniem zabytków mojego regionu oraz Polski, a w szczególności zamków, kościołów i innych pamiątek z przeszłości. W miarę możliwości dokumentuję to wszystko, piękno przyrody, uroki mojego miasta i Polski. Lubię podróżować, jeśli pozwala mi na to czas. Architektura, reportaż oraz fotografia ludzi to dziedziny fotografii, które ostatnio częściej uprawiam i odkrywam ich tajemnicę, na szczęście z sukcesem. W galerii chcę pokazać, co zalatany, zapracowany człowiek nie ma okazji dostrzec. Sam jestem zapracowany, dlatego czerpię z każdego wyjścia jak najwięcej.

.

.

Od 2007 roku jestem liderem Pilskiej Grupy Fotograficznej P!OZYTYW. Należy do niej ponad 30 osób. Wspólnie organizujemy plenery, warsztaty oraz spotykamy się porozmawiać o fotografii. Wśród członków grupy jest wiele wspaniałych ludzi. Więcej o PGF P!OZYTYW na powstającej stronie www.pozytyw.org.

.

Fotografia dla mnie to pasja rejestrowania przejawów życia, kaftan bezpieczeństwa uszyty na miarę mojego szaleństwa.

.

.

Moje zdjęcia można znaleźć również na:

www.justynasteczkowska.pl

www.anna-maria-jopek.com

www.renataprzemyk.art.pl

www.nikon.pl

www.onet.pl

www.plejada.pl

www.projekt-teatr.pl

www.cgm.pl

www.galeria.torbylowepro.pl

www.wck.info.pl

www.powiatwalecki.com.pl

Gminny Ośrodek Kultury w Lipce

Gazeta Rzeczpospolita

Magazyn NKP

Materiały promocyjne Powiatu Wałeckiego, Miasta i Gminy Mirosławiec

Album „Powiat Wałecki – dobry klimat”

w lokalnych gazetach i portalach

.

.

.

Wystawy:

Zbiorowe:

2009-2011 – Gdy Wisła królową, to księżniczką Noteć – wystawa fotografii 23 autorów

2011 – Piękno uchwycone w kadr – wystawa w Muzeum Ziemi Wałeckiej – wystawa 23 autorów

2011-2012 – Wystawa Fotograficzna PGF P!OZYTYW

2012 – Towarzysząca wystawa podczas wystawy pt. ” Kilka kadrów” Uczestników Warsztatów Fotograficznych Wałeckiego Centrum Kultury

Indywidualne:

.

.

.

Ja w obiektywie znajomych:

_AAA0632-1823854backstage_2793704906DSC_1726-1DSC_3227DSC_5092editmroczek_biblo1Nikon_ID_by_Bunt202P1160269x_AAA0414